James Franco

James Edward Franco

8,1
42 505 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Franco

Dostał nominację za najgorszą rolę drugoplanową w filmie "Wasza Wysokość'" , filmu nie obejrzałam, choć widziałam początek i moim zdaniem to były tylko wygłupy , film zrobiony żeby aktorzy mieli frajdę na planie, jak widać osoby przyznające maliny nie mogę tego pojąć. Moim zdaniem niezasłużenie , bo jestem pewna ,że znalazły się gorsze występy. W zeszłym roku Oscary w tym maliny, trochę go szkoda. . .

Zaczytana_xD

A ja byłem pewien, że sie do niego przyczepią. Nie żebym się go czepiał, bo przez to, że tak zagrał, film wyszedł jeszcze śmieszniejszy

Zaczytana_xD

Malinę powinien dostać za to, że swój talent rozmienia na dobre. Gra po 5-6 filmów rocznie, zupełnie jak Eric Roberts czy Michael Madsen. Powinien raczej starannie dobierać role, 2-3 filmy rocznie to już dużo, a on i tak dostaje dobre propozycje, to po co gra w jakichś dziwnych filmach. Np. w 2011 roku zdążył wyreżyserować juz dwa filmy "Broken Tower" i "Sal". Rozumiem, że jest zapalonym filmowcem, ale on nie zna umiaru. Gość jest w kinie od 1997, a ma już na rozkładzie koło 70 filmów. Jak go lubiłem, tak mnie wkurza.

Mowiacy_do_reki

Ale o to własnie chodzi w tych nagrodach! Zazwyczaj nominowane są głupkowate komedie a nie dramaty z kiepskimi rolami. Po co robic film, "żeby aktorzy mogli sie powygłupiac na planie?! . Takie są filmy z cyklu "American pie" i "Scary movie", wiernie towarzyszace corocznym złotym malinom. I taki jest własnie fim "Wasza wysokosc".Nie wiem jaki był zamysł rezysera i aktorów
( szczególnie N. Portman). Jesli chcieli po prostu zrobic głupkowata komedyjke to im sie udało i stad zasłuzona nominacja dla Franco.

joeya_tribbiani

Moja wypowiedź jest w odpowiedzi na post Zaczytana_xD :)

joeya_tribbiani

Chociaż film nie jest w moim guście, muszę go obronić. To jest parodia na komedię jako gatunek dramatyczny - fallusy; kobieta skrywająca tożsamość; dwie równoległego pary kochanków; przygłupi syn króla itd. W kontekście dellartowskim, komedii hiszpańskiej czy pomyłek "Wasza wysokość" to świetny pastisz.

Zgadzam się natomiast, że Franco powinien staranniej dobierać projekty. Zadziwia mnie tym, że gra świetnie nawet najmniej ambitne role, niech się facet nie marnuje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones