PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 79 228
ocen
5,7 10 1 79228
4,8 33
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

A w Polsce oczywiście wszyscy niezadowoleni. Jakim cudem? Jakiś inny gatunek ludzi ocenia za granicą czy jak? Serio ktoś oceni ten film na 3 albo 4? Bez przesady. Nie ważne jaka będzie fabuła, czy więcej inżynierów czy obcych czy Bóg wie czego. W Polsce hejt będzie i tak bo albo dziury w scenariuszu albo głupota bohaterów. Za granicą jakoś ludzie potrafią docenić ten dobrze nakręcony film. Tutaj ludzie zrobią wszystko żeby uwydatnić swoje niezadowolenie.
Ok. Wady są nie twierdzę że nie. Są jak w każdym filmie ale słaby to on nie jest. W moim odczuciu to film na ponad 7 (choć oceniam wyżej za fenomenalnego Fassbendera i niesamowitą oprawę).

ocenił(a) film na 10
eliz1

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
eliz1

popieram w 100%.

ocenił(a) film na 8
eliz1

To kwestia tego forum,mierna lub zerowa aktywność adminów na forum przyciąga Januszy internetu niczym ziemia obiecana

ocenił(a) film na 3
wildecard

Weź może lepiej udaj się na jakiś marszcz wolności w obronie demokracji, przedstawicielu jedynie słusznej koncepcji. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii w dowolny sposób i w zgodzie z własnymi odczuciami, nawet jeśli takim jaushom cenzury jak ty rozboli od tego dupa.

Wysoka ocena w usa nie dziwi, bo ci ludzie oceniają też wysoko -entą wersję fast and foriuos a wszystko czego ich najbardziej wysublimowani odbiorcy oczekują od kina to kolejna geneza jakiejś kultowej postaci pop kultury. Prawdopodobnie publiczność europejska odznacza się wyższymi standardami i oczekuje od kina nieco więcej.

ocenił(a) film na 8
forgetaboutit

wyższymi standardami LoL własnie je widze w twoich wypocinach

ocenił(a) film na 3
wildecard

dajesz 10 każdemu block busterowi, pracujesz w heliosie, czy jak ?

ocenił(a) film na 8
forgetaboutit

Na ponad 1,3tys filmów ocenionych 10kę dostało 32.Coś cie się kolego z miodem w uszach matma nie zgadza

forgetaboutit

himalaje hipokryzji

ocenił(a) film na 5
eliz1

Czy tylko "Janusze" na forum???
http://www.rp.pl/Film/170519542-Niedorzeczny-Obcy-Przymierze.html

ocenił(a) film na 9
antyk97

To tylko jedna z recenzji. Wśród 100% na RT 35% nie oceniło filmu pozywywnie. A co z 75% pozytywnych opinii? Nie zakładajmy że recenzent z rp. pl jest wyrocznią. Zawsze są negatywne i pozytywne recenzje. Nie mówię że ta z linku który podajesz jest zła bo nie jest pozytywna. To po prostu jedna z wielu wśród których większość jest pozytywna (przynajmniej za granicą).

ocenił(a) film na 5
eliz1

Może tak na razie film jeszcze nie wszedł do kin w USA na świecie dopiero wchodzi. Poczekajmy na ocenę.

ocenił(a) film na 5
eliz1

Kolejna w Polsce krytyczna.
http://www.dzienniklodzki.pl/kultura/recenzje/filmy/a/obcy-przymierze-a-w-tym-ci emnym-lesie-recenzja,12073485/

ocenił(a) film na 5
eliz1

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/obcy-przymierze-teatr-jednego-aktora-recenzja -57890.html
A tu następna sieczka z Obcego Przymierza

ocenił(a) film na 8
antyk97

A kogo obchodzi krytyka populistyczny prasowców,chesz mieć jakikolwiek wyznacznik popularności filmu posiłkuj się poważnymi stronami jak https://www.rottentomatoes.com/m/alien_covenant

ocenił(a) film na 5
wildecard

https://www.theguardian.com/film/2017/may/14/alien-covenant-review-monstrous-mas hup-katherine-waterston
A to Anglicy

ocenił(a) film na 5
wildecard

Inna anglojęzyczna
http://www.kpbs.org/news/2017/may/11/alien-covenant-lost-space/

ocenił(a) film na 7
eliz1

http://www.avclub.com/review/covenant-returns-alien-its-horror-roots-255201

Polecam tę recenzję. Widać pisał ją ktoś inteligentny i z szerokimi horyzontami, kto dostrzegł gotyckie korzenie i nawiązania do rzeczy pokroju Frankenstein i tak dalej...

ocenił(a) film na 9
antyk97

Antyk teraz sobie odpowiedz czemu za granicą płaca minimalna to 2000 euro, a w Polsce 2000 zł i dalej uważaj się za nie Janusza :)

ocenił(a) film na 7
antyk97

http://www.avclub.com/review/covenant-returns-alien-its-horror-roots-255201 a tutaj jest recenzja, która intelektualnie miażdży te polskie, pozbawione elementarnej wiedzy o sztuce karły, które zgrywają "badass" frustratów.

Szczególnie podoba mi się fragment:

If Prometheus, Scott’s Alien prequel, often resembled a grandiose homage to Planet Of The Vampires and other sci-fi B-movies in that vein, then Covenant is the storied British director’s tribute to Hammer horror. Co-written by John Logan, who last worked with Scott on Gladiator, the movie makes an atmosphere of gothic and romantic references

Bo jest taki prawdziwy...dlatego dla mnie ten film, pomimo tego, że graniczy z absurdem, poprzez jego kunsztowne wykonanie, odmienność i po prostu maestrię Fassbendera jednak nie spada do ligi bzdurnego Alien: Resurrection (film który miał dobre elementy, ale ogólnie go spaprano, chociaż nie hejtuję go)..

użytkownik usunięty
eliz1

Bo obcy, inżynierzy, NIESAMOWITA OPRAWA i fabuła - grupka debili odwiedza obcą planetę, robi się sieczka, koniec vs źli hejterzy polaczki. Murowane 9/10
#retorykaOxfordzka

ocenił(a) film na 9

Nie za bardzo rozumiem o co ci się rozchodzi, czego ode mnie chcesz i dlaczego ze mnie kpisz.
Wyraziłam swoją opinię na temat hejtu. Jeśli tego hejtu nie widzisz, nie dostrzegasz różnicy w opinii u nas a zagranica oraz jeśli nie wydaje ci się to dziwne to ok. Masz do tego prawo.
Jakie murowane 9/10? Zawyżyłam ocenę filmu bo zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i dwa jego elementy przykuły moją uwagę w szczególny sposób. Tyle.

ocenił(a) film na 9
eliz1

On nie kpi z Ciebie, tylko z siebie, jednak jeszcze to do niego nie dotarło :) Dobrze wiedzieć, że są jeszcze w naszym pięknym kraju inteligentne kobiety :)

ocenił(a) film na 9
marcueus

Miło słyszeć. :)

użytkownik usunięty
eliz1

Opinia, w obu kwestiach, niepoparta argumentami jest bezwartościowa. Warte wykpienia. A cyferki? Oj, jeszcze bardziej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Nie chcę mi się z tobą dyskutować więc również pozdrawiam. ;)

ocenił(a) film na 5
eliz1

@eliz1
Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że jeśli ktoś krytycznie ocenia film, który Ci się spodobał jest "hejterem" (jak ja nienawidzę tego słowa). Owy "hejt" stawiałbym na równi z cynizmem, czyli mówieniem, że jest słabe, bo inni uważają, że jest dobre, natomiast tutaj przeplatają się opinie przychylne i negatywne, w przypadku których pojawiają się naprawdę sensowne argumenty. Porównując Przymierze z pierwszymi częściami Obcego (szczególnie 1,2,3), to jest to film gorszy pod każdym względem co najmniej o dobre kilka punktów.

ocenił(a) film na 7
mrsh88

Nie zgadzam się. Alien 3 zrodził magiczne jajko na pokładzie statku, które w żaden sposób nie wiązało się z częścią poprzednią. A na dodatek kinowa wersja filmu miała w sobie wątki, które zostały totalnie urwane i niedokończone. Nie mówię tutaj o zadawaniu pytań i nieudzielanie odpowiedzi, ale fakt, że historia jednej z ważnych postaci w Alien 3 nagle się kończy (i nie chodzi o to, że ktoś ginie), kiedy powinna być kontynuowana.

ocenił(a) film na 5
Salt_The_Fries

Jak pamiętamy, w Aliens na koniec filmu mieliśmy potyczkę z królową, która mogła złożyć jajo, z którego wykluł się twarzołap, który przedostał się na pokład kapsuły ratunkowej. Jest to może delikatnie naciągane, ale sensowne.

"Nie mówię tutaj o zadawaniu pytań i nieudzielanie odpowiedzi, ale fakt, że historia jednej z ważnych postaci w Alien 3 nagle się kończy (i nie chodzi o to, że ktoś ginie), kiedy powinna być kontynuowana." - o jaką postać Ci chodzi?

ocenił(a) film na 7
mrsh88

Chodzi o Golica (tego psychola zafascynowanego Obcym).

ocenił(a) film na 5
Salt_The_Fries

Dawno nie oglądałem wersji kinowej, jak mam ochotę odświeżyć sobie Aliena to oglądam reżyserskie, i pamiętam, że tam była scena jak Golic wypuszcza Obcego z hangaru i przy okazji zostaje zabity, w kinowej było inaczej i Golic po prostu zniknął z filmu?

ocenił(a) film na 9
mrsh88

Nie twierdzę że Przymierze jest lepszy od poprzednich Obcych. Twierdzę że nie jest filmem na 1 czy 2. Jeśli ktoś zupełnie pomija zdjęcia, czy grę aktorską i ocenia film na 1 jeszcze jedzie po nim z góry na dół nie zostawiając na nim suchej nitki i nie jest hejterem to nie wiem kim jest. Według mnie każdy film zasługuje na obiektywną ocenę. Pewnie że jednemu się podoba innemu nie i osoba której się nie podoba też może mieć coś ciekawego do powiedzenia na jego temat ale na Boga gniotem na 1 oceniajmy film który rzeczywiście na takie miano zasługuje a nie taki który jest zrobiony dobrze i jednak ma sporo do zaoferowania.
Nie zgodzę się z tobą co do hejtu bo moim zdaniem hejtować można prawie wszystko. Nigdy nie jest tak że film jest albo dobry albo zły. Nawet jeśli jest bardzo dobry przez część osób może być uznany za wcale nie aż tak dobry. Wtedy ta część osób to hejterzy bo mają coś złego do powiedzenia na temat dobrego filmu? A może wśród nich jest ktoś kto rzeczywiście ma coś sensownego do powiedzenia? Przymierze nie jest idealnym filmem ale czy to znaczy że każda negatywna opinia jest tylko negatywną opinią? Między tymi negatywnymi opiniami może być sporo prawdy ale też sporo przesadzonych opinii którym bliżej do hejtu niż do OBIEKTYWNEJ oceny.

ocenił(a) film na 2
eliz1

a propos obiektywnej oceny, podaj proszę swoje kryteria na podstawie których oceniłaś film.
Tylko nie używaj takich słów jak "oprawa" ani przymiotników jak "niesamowita".
Chyba, że nie potrafisz uzasadnić swojej oceny, wtedy możemy uznać iż twój pierwszy wpis to typowy hejt.

ocenił(a) film na 2
eliz1

Z czystej ciekawosci sie zapytam.
Dobra rola jednego aktora i " niesamowita oprawa" wystarczy aby ocenic film na 7?
Dziwie sie, wie moze zdefiniuj co znaczy dla ciebie " niesamowita oprawa" w kategoriach filmowych. Dla przykladu:
- scenografia
- efekty specjalne
- muzyka
- zdjecia
Definiowanie atrybutow filmu przez zbitke pojec jak "niesamowita oprawe jest mocno niedojrzale.

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Rozumiem że do mnie mówisz?
Nie wypowiadałam się na temat filmu w szczegółach ponieważ temat miał inny cel. Nie rozumiem. To że nie strzelam epopei analizujacej każdy aspekt filmu świadczy o mojej niedojarzałości? Nie dałam filmowi wysokiej oceny tylko z dwóch powodów. Nie wiem z czego to wnioskujesz. Przeczytaj że zrozumieniem to co napisałam. I powtarzam: o tym co myślę na temat filmu nie napisałam prawie nic bo nie to było celem tematu. A pisząc "oprawa" miałam na myśli scenografię (jak widzę chyba trochę niefortunnie się wyraziłam choć z jakiegoś powodu wydało mi się to oczywiste).

ocenił(a) film na 2
eliz1

Powtorze moja prosbe. Zdefiniuj prosze pojecie "niesamowita oprawa".
Pare przykladow znanych ogolnie okreslen podalem, mozesz uzyc innych.

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Napisałam o co mi chodziło we wcześniejszej odpowiedzi.

ocenił(a) film na 2
eliz1

To ponowie pierwotne pytanie:
Wystarczy 1na dobrze zagrana rola pierwszoplanowa i powiedzmy bardzo dobra scenografia aby ocenic film na 9 w twoim przypadku?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

W tym przypadku jeżeli oglądającej osobie, podobała się gra aktórów, ciekawe efekty wizualne, historia przedstawiona w filmie. Był dobrą rozrywką przez czas trwania filmu, bo taki jest cel filmu. Dalczego nie miała by ocenić filmu na 9 ?

"Definiowanie atrybutow filmu przez zbitke pojec jak "niesamowita oprawe jest mocno niedojrzale"...bzdura, szukanie dzióry w całym. Szukasz kogoś do zaczepki żeby pokazać jaki jesteś hej do przodu.

ocenił(a) film na 2
mt_one

Edit: @eliz1 nie wspomniala o grze aktorow tylko o grze jednego aktora, rowniez nie wspomniala o efektach wizualnych (co to jest?) tylko o scenografi.
Wiec moim zdaniem to za malo na 9/10

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Efekty wizualne są tworzone w postprodukcji a specjalne to np. wybuchy, zderzenia aut na planie filmowym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jakub_h

W zupełności nie "polaczkiem" :D

Za mały i zbyt żałosny jesteś. Zgaduje że folksdojcz albo czerwone ścierwo. A film słaby , nudny i wydumany , jedzie na fali tytułu "alien".

użytkownik usunięty
jakub_h

Nie w takim stopniu by zdrabniać swoją narodowość i pisać z małej litery, umniejszając do rangi cebuli. A film faktycznie słaby, jak cała pańska osoba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jakub_h

Moja wcześniejsza wypowiedź ma charakter ironiczny i służy jako wykpienie komentarza autorki tematu, nie jako swoista opinia. Tyle odnośnie logicznego myślenia, mój drogi panie "IQ gaśnicy pianowej".

Tak tak , tłumaczenie na poziomie..... "grunt to dużo mówić".

użytkownik usunięty
jakub_h

Grunt to pleść co ślina ci na język przyniesie, a zarazem nie powiedzieć nic, czyli ogół twoich postów do mnie. Zadziwiam sam siebie, tak łatwo przychodzi mi zatapianie lemingów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jakub_h

Oceniłem ten film na 3, tęgi czerepie. Mam nieodparte wrażenie, że nawet nie czytasz tego, co do ciebie piszę. Nie rozumiesz takich słów jak "ironia" czy "kpić"? Nie mój problem, mówiąc szczerze. Faktycznie, to zbyt piękne i dystyngowane słowa, których używali tylko najznamienitsi, staropolscy poeci. Archaizmy pełną gębą... dalekie od wszelakich "chłopczyków", "chłoptasiów" i "szmaciarzy". I kto tu jest czerwony?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones